top of page

מהו סב דרופ Sub drop?

סב דרופ יכול לקרות לכל מי שחווה פעילות אינטנסיבית או סשן אקטיבי והגיע לסב ספייס. דרופ יכול להופיע בהרבה דרכים שונות, יש כאלה שחווים דרופ כל סשן ויש כאלה שיחוו דרופ פעם ב... זה יכול להופיע בכל זמן משעה ועד 48 שעות לאחר הפגישה ויכולים להימשך עד שבועיים (בהתאם לצרכי האתחול של הגוף).

מה קורה לגוף שלנו מבחינה טכנית?

באופן טבעי הגוף שלנו מייצר כמות קטנה של אנדורפינים, סרוטונין והורמונים שונים כל יום. במהלך הסשן או פעילות אינטנסיבית, המוח שלנו משחרר הורמונים אלו כדי לעזור לגוף להתגונן בפני כאב או טראומה והם אלו אשר מביאים אותנו לסב ספייס. סב דרופ קורה כאשר כל ההורמונים והכימיקלים האלה נגמרים והמחסנים שלנו נשארים מרוקנים מהם. חלק יתארו את הדרופ כמו תהליך גמילה מסמים וזה מכיוון שההרגשה של הסב ספייס דומה מאוד לתחושה של "טריפ" טבעי.

בגדול, סב ספייס, הוא הסיבה שאנחנו כנועים / מזוכיסטים / מכורים לכאב. אנחנו מקבלים "היי" משחרור ה"סמים טבעיים" האלה ועפים . אבל עם התחושה הזאת מגיע גם המחיר. ביום רגיל הגוף מייצר את ההורמונים והכימיקלים אלה בכמות וקצב נמוך מאוד, במהלך אימון או פעילות מאומצת המוח משחרר כמות קטנה אשר גורמת לאופוריה קלה, אבל במהלך סשן, השחרור מואץ ויכול לרוקן את כל המצבורים אשר הצטברו בגוף. הגוף שלנו (מוח) יכול למלא את המצבורים בקצב הרגיל שלו, אין דרך קסומה להאיץ את היצירה של כל הכימיקלים האלה ולוקח זמן למלא מחדש את המחסנים. התהליך דומה לגמילה טבעית מסמים, עם כל התוצאות הלא נעימות הנלוות לכך.

איך מרגיש סב דרופ?

התחושות שונות ויכולות להופיע בשלל דרכים.

נתחיל עם הגוף. זה יכול להופיע כמו הרגשה של: הנגאובר, עייפות (גם אם ישנת מספיק), רעידות, בחילות ועוד סימפטומים פיזיים שונים. אם המפגש כלל פעילות הקשורה בכאב - לא סתם ספנקים אלא ממש כאב עם קיין או שוטים קשים וכדומה - אתם אומנם תוכלו לשבת ואף ליהנות מתחושות הכאב האלה, אבל הן מוסיפות לתחושת העייפות (הגוף עובד על ריפויי ולכן מתעייף מהר יותר).

ברמה הנפשית, דרופ יכול להופיע כתחושות של בדידות, תשישות נפשית, בלבול, חוסר ביטחון וכדומה. תחושות אלו נובעות גם ממחסור של ההורמונים ה"משמחים" וגם מהעייפות. כשאנחנו עייפים אנו חשים חסרי מנוחה, עצבניים וכו.

שימו לב! הצד הנפשי הוא מה ששולטים חייבים לשים עין עליו ולהקדיש לו תשומת לב. רגשות ותחושות יכולים להרוס את ההיגיון הבריא, בדרופ יכול פתאום לקרות שנשלט / פרטנר למשחק ירגיש נטוש, מדוכא, או לא אהוב. זה יכול להכות אותו בהפתעה ומשום מקום. לפעמים מקבלים דרופ ישר ולפעמים זה יכול להופיע בזמן לא קשור, כמו למשל, באמצע יום העבודה, רגע אחד מזמין קפה וברגע הבא מרגיש כאילו אתה יכול לבכות או לכועס ללא סיבה אבל באותו הרגע זה נראה הגיוני לחלוטין.

אם אתם בדרופ, לא משנה מה קורה - תנשמו, תעשו הערכת מצב, תתקשרו.

שלחו הודעה או התקשרו לדום שלכם בהקדם האפשרי. דום טוב יידע מה זה סב דרופ והם יהיו שם כדי לדבר אתכם על מה שאתם מרגישים ולמה אתם מרגישים ככה. אבל אם אתם לא יכולים להשיג אותם, אתם צריכים לעצור ולהעריך את המצב. הזכירו לעצמכם כי סב דרופ זה דבר טבעי, היזכרו מה קרה במהלך ואחרי הפגישה חזרה ל"היי" מנטלית. חשבו על האפטר קר, גם אם זה קרה במהירות במועדון, או אם זה היה לילה שלם של חיבוק במיטה יחד - לחשוב על כמה דום שלך אוהב אותך ואכפת לו ממך, מעריך את הזמן שאתם מבלים יחד בסשן ומחוצה לו.

מה עוד אפשר לעשות?

להכין ערכת טיפול לעצמך. לכל אחד יש דברים שעוזרים לו לצאת ממצבים כאלה ולהרגיש טוב יותר, כמו: שמיכה חמה, אמבט, ממתק, משקה מועדף, מוסיקה וכו '. אם אתם מנהלים יומן, שמרו על מחברת אתכם כדי לכתוב איך מרגישים באותו רגע, כדי להוציא את המילים החוצה ולשחרר. לנקות את הראש עם מדיטציה. פעילות גופנית מואצת פחות מומלצת פה כי גם ככה המחסנים שלכם ריקים אז לא "תתמלאו באנדנלין" שאתם רגילים.

יותר מכל, אל תאשימו את עצמכם. סב דרופ זה נורמלי לחלוטין, ובעוד זה באמת יכול להרוס את היתרונות של הסשן והסב ספייס, אם מערכת היחסים שלכם חזקה ואתם שם אחד בשביל השני, זה לגמרי שווה את זה.

איך אפשר למנוע סב דרופ?

לשתות מים לפני, במהלך, ואחרי הסשן. שתייה של משהו מתוק וטבעי כמו מיץ תפוזים מיד אחרי הסשן יכול לעזור גם. הסוכר יספק לגוף עוררות ויעזור להחזיר חלק מאובדן של הכימיקלים שגורמים לתחושת אושר. מה שיעזור בעיקר למנוע סב דרופ זה אפטר קר מלא, מחמם, מאושש ומטפל ישר לאחר הסשן ומעקב קרוב בימים שאחרי הסשן.

בעיקרון, תכינו לעצמכם בנק ענק של דברים טובים מסביבכם והיזכרו ברגעים טובים. דברו מראש עם השולט שלכם על איך תתקשרו למחרת -הודעה, טלפון וכו. בדקו אם הם נגישים לכם לאחר סשן ואם הדרופ חמור האם אתם יכולים להיפגש איתם. אם זה לא עם השולט, אז עם חבר/ה קרובים אשר אתם חשים בטוחים איתם. מה שחשוב לזכור שסב דרופ הוא לא משהו רע, או משהו שקרה באשמת מישהו! זה דבר טבעי שקורה לגוף שלנו. תנו לגוף להתאושש ותראו שמהר מאוד תעלו על הסוס ותחזרו ליהנות מחוויה סוערת וסב ספייס נוספים!

sub drop - סב דרופ

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


הנצפים ביותר
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגים
אין עדיין תגים.
עקוב אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page