top of page

אז מה זה בעצם BDSM?


מה זה בעצם BDSM – Bondage Discipline/Dominance Sado Masochism

או בעברית קשירות, משמעת, סדו מזוכיזם.

כאישה אשר חקרה וחוותה את שני צידי השוט וכיום מדריכה אנשים לדרכי הBDSM הבנתי ואני מקבלת שלכל אחד יש הגדרה או תורה קצת שונה למה זה בשבילו BDSM

ההגדרה האישית שלי – קשר (משמעות כפולה) הבנוי על כבוד, משמעת, מעמד, עונג וכאב.

על כמה דברים יש הסכמה דיי גורפת בקהילת הBDSM העולמית.

עולם הBDSM מורכב משלל התנהלויות והתנהגויות שונות. התנהגויות אלו מעוררות איזה שהוא סוג של מענה על רגש, צורך פיזי או נטייה אישיותית זאת או אחרת.

תחום הBDSM מושטת על כבוד לכל אדם באשר הוא.

תחום ה BDSM מושטת על הסכמה מלאה בין הצדדים.

עולם הBDSM מורכב מורכרב ממעמדות שונות. (שולטים נשלטים, סוגי שולטים / נשלטים ויש כאלה שהם בשני צידיי השוט ולהם קוראים סוויץ)

הקשר הבסיסי בעולם הBDSM מתבסס על שליטה נפשית ופיזית, כמעט תמיד שילוב של השניים.

יישויות אשר מתחברות לBDSM מגיעות אליו מתוך הנאה מכאב פיזי או נפשי.

חובה לשמור על כללי בטיחות במהלך מפגשי משחקים פיזיים SSC – בטוח, שפוי ובהסכמה!

צריך להגיע לתחום הזה מתוך הבנה של המעמד שבו בחרת והאחריות או התנאים שהם באים איתם.

צריך לשמור על תקשורת נכונה, כנה וטובה בין הצדדים.

חובה ללמוד ולדעת מה גבולות של שני הצדדים ולכבדם.

חובה להשתמש במילת בטחון ברורה או תנועה ברור בכל סשן במיוחד בתחילת קשר ומשחקים פיזיים.

שליטה מנטלית:

כידוע הכל מתחיל בראש! הרעיון מאחורי שליטה מנטלית היא להכנס לראש וללב של הישות שמולך ולהביא אותו לכל מצב או לעשות כל אקט שאתה רוצה. כוח זה הוא מאוד מהותי ובעולם ה"וונילי" יש חוקים כנגד ניצול מעמדות במקומות עבודה או בצבא, לעומת זאת בעולם השליטה המשמעות של מנטלי משמעותי אף יותר! צד אחד הוא במובהקות "חזק" יותר מהצד השני והקשר נוצר במטרה מראש "לנצל" את מעמדו על האחר על מנת להשיג את מתרות לפי ראות עיניו.

מכיוון שיש לצד השולט כל כך הרבה כוח בידיו, יש על השולט את האחריות המלאה להיות שם בשביל הצד הנשלט יותר מאשר להקשיב לגחמותיו האישיות- שולט נכון וטוב חושב על הנשלט קודם כל, על ההתפתחות המנטלית הרגשית והפיזית של הנשלט, בריאות וחיי הנשלט קודמים לשולט! שולט אשר מעוניין לשלוט על מנת להשיג את צרכיו הסדיסטיים, כלכליים או המיניים אינו שולט!! הוא סדיסט, הוא נצלן והוא מחפש סקס אך הוא לא שולט שראוי להתייחסות של נשלט/ת אשר דואגים לעצמם.

בצדו של הנשלט הוא מחפש את המקום לשחרר את מחשבותיו ורק להיות שם בשביל האחר, זה המהות השרותית והאכפתיות או לחלופין הרצון בהסרת אחריות אשר מביאה רבים לרצות להיות במקום הנשלט. אבל! חובת הזהירות ותשומת הלב היא על הנשלט לדאוג לעצמו!!!

שליטה מנטלית כוללת בתוכה: הדרכה , העצמה, השפלה, חינוך, ענישה, צופרים שליטה על התנהלות יום יומית על החיים בחלק או בכל חלקי החיים. כל אחד מוצא את המקום הנכון לו על הסקלה.

IMPACT PLAY / S&M / סדו מזוכיזם ומשחקים פיזיים

הצד הפיזי וההקשר לכאב ועונג הם בלב ליבה של הגדרת הBDSM ויש דרכים רבות להביע אותם אבל הם לא סוגי המשחקים הפיזיים היחידים שיש, גם הערצה פיזית, או הערצה של איבר גוף מסויים וטיפול בו (לא מיני) הם חלקים מובהקים בעולמינו כמו גם משחקי תפקידים של לקיחת זהות אחרת לזמן מסויים אם זה כבעל חיים או כצד השני למגדר המיני שלך ועוד... כל סוג של אקט נקרא פטיש (FETISH ) או בלעג, סטייה , אלו לא סטיות אלא אהבה ותשוקה למשהו מסויים אשר מגיע ממקום בריא בטוח מוסכם ושפוי משני הצדדים... סטייה זה למשל פדופיליה כאשר צד אחד לא בר הסכמה וכדומה!

יש מעל 200 סוגי פטישים שונים בין המוכרים ביותר הם: פוטפטיש, הערצה וסגידה, השפלה, סטירות, חניקות, ספנקים, קשירה, פומביות ועוד...) ולכל אחד יש את ארגז הפטישים שלו

חשוב לדעת ולזכור!

בכל מפגש של משחקים פיזיים יש לדבר ולסכם על גבולות מראש!

בכל מפגש של משחקים פיזיים יש לקבוע מילה או תנועת בטחון! (למקרה שיש חסימה על הפה)

חובה על הצד הנשלט לבדוק את עצמו במהלך הסשן ולהיות כנה עם השולט על תחושותיו – רק ככה תוכלו לצמוח ולהתפתח.

במקרה והצד הנשלט אומר את מילת הבטחון – יש לעצור במיידית את הפעולה שהביא לעצירה, לבדוק את מצב הצד הנשלט הן פיזית והן מנטלית ולהחליט על דרך חלופית ולהמשיך או להפסיק.

במקרה ושולט/ת אינם מבקשים את מילת הביטחון יש להזכיר להם את מילת הביטחון שלכם, במקרה והשולט/ת אומרים לכם שאין צורך ב

מילת בטחון (וזה בין הסשנים הראשונים שלכם) ממליצה בכל כובד של רצינות, להפסיק את ההתקשרות עם אותם שולט/ת

מפה והלאה לכל אחד יש את המסלול שלו את המסע שלו בתוך העולם הזה זה לא לכל אחד, אבל אם יש לך את הרצון לנסות או להתעניין, אנא קודם דעו שאתם נורמאלים לחלוטין! ואחר כך למדו תחקרו תשאלו ואז תתחילו להתנסות!


פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


הנצפים ביותר
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגים
אין עדיין תגים.
עקוב אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page