top of page

טריגרים BDSM ומה שבניהם על קצה המזלג

טריגר - מילה/סיטואציה המעוררת לתגובה רגשית או פיזית דרך התת מודע.

בעולם הגדול מדברים על טריגר שרוצים לציין תוצאה לא רצויה, אבל יש גם טריגרים שמעוררים תגובה רצויה. עולם ה-BDSM , חינוך אנגלי ובמיוחד שליטה מנטלית מבוססים על משחק בטריגרים של הנשלט או של השולט. לכל אחד מהצדדים יש מגוון טריגרים, כל טריגר מעורר אצל כל אחד תחושות שונות, טריגר שצד אחד מכיר כחיובי אצל מישהו אחר יכול לעורר תחושות או פעולות שונות לגמרי אצל אחר. לכן, מאוד חשוב להכיר את האדם שמולך היטב לפני שנכנסים ליחסי / משחקי שליטה.

טריגרים שמעוררים ארוטיות ומיניות:

פעולות אשר אנחנו עושים או מילים מסוימות בהם אנו משתמשים על מנת לעורר תגובה ארוטית/מינית אצל הצד השני.

ארוטי (בהשקפתי) - הוא יותר נפשי, תשוקתי ואינטימי, היוצר רגש מעבר לגירוי המיני.

מיני – יותר מעשי ופיזי פחות מעורב רגשית.

עוררות ארוטית- לכל אחד ואחת מאיתנו יש את המגע, התחושה המיקום בגוף אשר פשוט עושים להם את זה! נשיקה עמוקה איטית מלאה, מגע ידיים, לאחת זה מגע רך לאחרת זה מגע קשוח, האחת תעדיף לחישה השנייה ציווי תקיף. האחת זה באזור הגב לשנייה זה הצוואר.

עוררות מינית- נשיקה רטובה מלאת משחקי לשון, מגע, שוב כל אחת או אחד לטעמו באזורים אינטימיים יותר, מכווניי מטרה.

אני חייבת לציין שבסיטואציות שונות עם אותם אנשים, אנשים שונים אותם טריגרים יכולים להוביל לתוצאות שונות.

טריגרים שמיועדים לצורכי טיפול:

לא מעט מהאנשים שמגיעים לעולם השליטה מתחברים אליו מצרכים נפשיים ופיזיים כאלה ואחרים. אחד הדברים הידועים בעולם השליטה היא האפשרות לטיפול במקרים שקרו בעבר ע"י משחקי תפקידים. למשל, מקרי אונס, התעללות ע"י הורים או קרובים, טראומות נפשיות ואבדון קרוב משפחה.רוב קשרי ההורות במשחקי תפקידים מגיעים מהמקום הזה בדיוק - לטפל בחסך אצל הילד/ה. במקרי אונס יש נאנסות שבאות לעשות לעצמן תיקון בכך שהן ה"אונסות" וכך "לוקחות חזרה" את הכוח לידיהן (הכוח תמיד אצלן הן רק שוכחות). דרך נוספת הן מתמודדות עם האנס בדרך אחרת מכות/לא מוותרות.מאוד חשוב בסוג סשן או הקשר הטיפולי יותר מכל דבר, זה להכיר כל רגע, כל תחושה, כל תגובה של הצד השני. לכל חלק וחלק בסשן הצד השולט חייב להיות ברגישות מלאה לתחושות ה"מסושן" ולצפות מצבים ותגובות למצבים שונים במהלך הסשן.

.

טריגרים שמעוררים פחד/חוסר אונים:

חלק מהמשחק בין שולט/ת לנשל/ט הוא המשחק על חוסר אונים ופחד. לקחת כל צד לגבול של עצמו ושל בן זוגו בהדרגה. כחלק מהמשחק הזה אנחנו משתמשים בטריגרים שאנחנו יודעים שיעוררו בצד השני רתיעה, פחד, יגדילו ויעצימו את התחושה של המקום של אובדן שליטה על מנת להביא אותם לאקסטזה גדולה יותר בזמן השחרור. למשל, העצמת התחושות על ידי דיבור על דברים שמתכננים לעשות גם אם לא באמת התכוונו ללכת לשם ... לדבר על זה מותר. דוגמה לטריגר תמים שיכול לעורר תגובה לא רצויה, להכות על שולחן ולעורר בהלה יכול לעורר טריגר של אירוע טראומטי.

שמות/ כינוי/ תארים כטריגר

בעולם ה-BDSM יש כינויים ושמות תואר רבים, כל אחד מהם מעורר טריגר אצל הסובבים אותו. אדון לעומת משרת שזה קל להבחין אבל יש גם דקויות שונות למשל בין עבד לעומת כלבלב, שניהם תארים לנשלטים, אבל כל אחד מתאר סוג שונה של נשלט. ליטלית לעומת שפחה, אדון לעומת אלפה. כל אחד מהכינויים הללו יוצר איזה שהיא אסוציאציה אצל הסובבים לגבי אותה פרסונה (למאמר בנושא תפקידים ופרסונות ב-BDSM).

טריגרים מעוררי כאב:

יש בגופינו כמה נקודות לחץ שכאשר לוחצים עליהן בעוצמות שונות הן מעוררות כאב. לחיצה ממש חזקה מעוררת כאב חד אשר מקפל כל אדם. משתמשים בנקודות האלה במקרים טיפוליים והגנה עצמית , שמי שמכיר את הנקודות הללו משתמש בהן. ( לא ברור). חשוב לציין, שחובה לדעת מה עושים והיכן לפני שמתעסקים עם נקודות לחץ.

נקודות לחץ אלו הן נקודות בגוף בהן עוברים עצבים הקשורים לתחושה והעברת מידע בין המוח לשאר חלקי הגוף, ולכן אין להשתמש בהן ללא הידע המתאים.

טריגרים מעוררי אמון ובטחון:

אחד מאבני הפינה של עולם ה-BDSM הוא האמון ותחושת הביטחון ההכרחיים על מנת לאפשר איבוד שליטה. כמו שמטפל/ת טוב/ה יודע/ת לעורר תחושות בטחון במטופליו, כך גם שולט/ת טוב/ה יודע/ת להעניק תחושות אלו בנשלטים שלו, כל אחד/ת בדרכם הם. שולט/ת טוב/ה מכירים את נפש הנשלט/ת קודם כל ע"י רכישת האמון של הצד הנשלט בהם, אומרים דברים שיעוררו בהם אמון. בדיוק בגלל מקרים כאלה צריך גם הנשלט לקחת אחריות לבדוק ולהכיר את השולט ולהקשיב לאינטואיציות שלו כאשר נורות שונות נדלקות אצלו.

טריגרים מעוררי עונש:

לכל אחת ואחד יש אלפי טריגרים אישיים אשר מעוררים אצלו תחושות ורגשות שונים, לעולם אין מצב שמישהו שממולך מכיר את כל הטריגרים שלך גם אם אתם בזוגיות מופלאה ,כי הרבה פעמים אנחנו לא מודעים לטריגרים של עצמינו. רובינו דואגים להכיר את הטריגרים שגורמים לנו לתחושות מוכרות יותר ויוצרות הזדהות עם הצד השני. למשל, בזוגיות אנו מחפשים קודם כל את הטריגרים שגורמים להנאה, משיכה, ארוטיקה, ומניות אצלנו ובבן זוג (האם הם קוראים אותנו או אנחנו אותם?). את רוב הטריגרים יותר קשה להכיר אצל האחר ללא באמת להכיר את האדם שמולך, לאורך זמן ארוך ובמצבים שונים.

ב-BDSMכמו, שאמרנו בהתחלה אנחנו מאוד משחקים על טריגרים, מכיוון שאנחנו משחקים על הדואליות של עונג וכאב נפשי ופיזי אנחנו חייבים להכיר את הפרטנר שאיתנו פי כמה וכמה!לפני שנכנסים למערכת BDSM'ת חשוב מאוד לדבר ולהכיר את הטריגרים המהותיים של שני הצדדים. צריך להכיר את כל הטריגרים, שמעוררים מצוקה אמיתית, נפשית ופיזית, על מנת לא לפגוע בצד השני מעבר לכוונת שני הצדדים.

סשנים שהם לא עם בני זוג קבועים יש לדבר ולסכם בדיוק מה יהיה במהלך הסשן. חשוב לדעת מה יעורר טריגרים חיובים ואלו שלילים אצל הצד הנשלט..

מה קורה או מה עושים שמעוררים בטעות מצוקה נפשית:

כמו ב"אפטר קר", לכל אחד יש את הדרך התמודדות שלו עם מצבי מצוקה בזמן שאצל אחד מחבקים אצל אחרים דווקא צריך לתת להם לעכל את הדברים ורק להיות שם מהצד. רצוי לדבר על דרכי התמודדות עם מצבי לחץ כחלק משיחה מקדימה, אבל רובינו לא חושבים על זה . במקרה שלא דובר מה עושים, מגישים כוס מים, נוכחות ליד עוזרת מאוד, הזמנה לחיבוק – להזמין לחיבוק ולא ישר לחבק, לדבר בטונים רגועים ולהשרות יותר מהכל שלווה! לא להראות את המצוקה שלך כשולט מול הנשלט, יש לשמור על קור רוח להכיל ולקבל את המצוקה של הצד השני, לרוב קשור אליהם ולא אליכם כשולטים.

לסיכום...

טריגרים/נקודות לחץ/נקודות תורפה ונקודות עונג הן לב עולם ה-BDSM, אבל כמו שכבר הבנתם הם גם יתרון וגם חסרון כי, לא תמיד יודעים מי מגיב למה ואיך...

אז, תהיו מודעים לעצמכם קודם כל ואז תהיו פתוחים עם הצד השני, לפני סאשן עם אנשים חדשים או לחלופין דברים חדשים שלא התנסתם בהם לפני עם אותו הפרטנר לדבר על זה! אחר כך, במהלך הדרך אפשר כבר להשתחרר ולשחק עם הידוע בכיוונים שונים, להפתיע לרגש ולהסעיר ואפילו למתוח ולעיתים אף לשבור גבולות ממקום של התפתחות ומודעות.


פוסטים קשורים

הצג הכול

Комментарии


הנצפים ביותר
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגים
אין עדיין תגים.
עקוב אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page